Poradna
Nabízíme vám možnost konzultovat obtíže vašich dětských pacientů s těmito odborníky na dětskou paliativní péči.

Jan Hálek

Mahulena Exnerová

Jitka Kosíková

Jana Rellová

Jana Ambrožová

Jakub Kozák

Alena Peremská

Jan Hálek

Mahulena Exnerová

Jitka Kosíková

Jana Rellová

Jana Ambrožová

Jakub Kozák

Alena Peremská

Kristýna Štefanides

Hana Benešová

Helena Van Beersel Krejčíková

Barbora Steinlauf

Jaromír Matějek

Matěj Hájek

Jiří Krejčí

Kristýna Štefanides

Hana Benešová

Helena Van Beersel Krejčíková

Barbora Steinlauf

Jaromír Matějek

Matěj Hájek

Jiří Krejčí
Jak poradna funguje?
Poradna nabízí možnost bezplatné konzultace s odborníky na dětskou paliativní péči. Při konzultaci s odborníkem máte možnost získat informace, možnosti řešení vaší situace na vzorovém příkladu a/nebo kontakty na služby či organizace, které by vám mohly být ve vaší situaci nápomocny.
Konzultace s odborníkem není interaktivní, jedná se o jednorázovou odpověď na dotaz zaslaný prostřednictvím formuláře.
Poradna se snaží zvýšit dostupnost možnosti konzultovat odborníky na dětskou paliativní péči v online prostředí. Poradna nenahrazuje žádné specializované služby.
Pro koho je určena?
Online poradna dětské paliativní péče je určena všem profesím pečujícím o děti se závažnou život limitující a ohrožující diagnózou a jejich rodiny a umožní online či telefonické poradenství s experty v oblasti dětské paliativní péče.
Kdy dostanu odpověď na svůj dotaz?
Odpověď na svůj dotaz obdržíte e-mailem do 7 pracovních dnů, v případě dětského lékaře telefonicky do následujícího pracovního dne.
Podívejte se na již zodpovězené otázky.
Odesláním dotazu v Online poradně Institutu Pallium souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a s pravidly poradny.
Časté otázky a odpovědi
Pracuji v nemocnici, kde nemáme sociálního pracovníka. Jaké sociální služby mohu rodinám doporučít?
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Velice nás těší Váš zájem rodinám co nejvíce pomoci. V některých případech opravdu nemá nemocnice svou „kmenovou“ sociální pracovnici. Pokud však pacienti takovou péči potřebují, je možné alespoň je nasměrovat na službu, kde by jim souhrnné sociální poradenství mohlo být nabídnuto.
V rámci obecních a krajských úřadů v místě bydliště fungují většinou sociální odbory, které by měly mít přehled o službách, které by mohla rodina využít. Pakliže je dítě propouštěno z nemocnice domů s nějakou další službou (např: domácí péče, domácí hospic…) často mívají vlastní sociální pracovnici, které napomůže v orientaci v systému sociální péče.
Další možnost (alespoň ve finanční oblasti) je, nasměrovat rodinu na portál Ministerstva práce a sociálních věcí, na kterém je k dispozici seznam dávek a příspěvků: Dávky a příspěvky (mpsv.cz). Bohužel zde už ale rodina nenalezte možnosti podpory různých nadací a nadačních fondů.
Jsme rádi, že na rodiny takto myslíte, do budoucna by bylo pro pacienty velkým benefitem, aby měla nemocnice vlastní sociální pracovnici, která se dětem s paliativními potřebami bude věnovat.
S pozdravem,
Hanka Benešová
sociální pracovník
On-line poradnu bychom nemohli realizovat bez podpory Nadačního fondu Jistota Komerční banky.

Institut Pallium, z. ú.
Senovážné náměstí 994/2
110 00 Praha 1- Nové Město
IČO 09143416